Dlaczego warto kupić gotowy dom jednorodzinny?

W życiu każdego dorosłego człowieka przychodzi czas, żeby się ustatkować i pomyśleć o tym, gdzie będzie mieszkał ze swoją rodziną. Wybór domu jest jedną z najważniejszych decyzji i warto się nad nią dobrze zastanowić. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto kupić gotowy dom jednorodzinny.

 

Oszczędność czasu

Statystyki mówią, że średni czas budowy domu od fundamentów wynosi dwa lata.

 

Kiedy potrzebujesz domu dla swojej rodziny, to nie potrzebujesz go mieć za rok albo za dwa, tylko jak najszybciej. Szczególnie, jeśli planujesz potomstwo albo twoje dziecko już jest w drodze do przyjścia na świat – wówczas duży dom, gdzie ty i twoja rodzina będziecie się czuli komfortowo, jest potrzebą priorytetową. W takiej sytuacji zakup gotowego domu sprawi, że będziesz się mógł do niego wprowadzić wraz z najbliższymi niemal natychmiast. Zwłokę może stanowić jedynie wypełnianie niezbędnych formalności, z czym można się szybko uporać.

 

Bo na budowaniu trzeba się znać…

Decydując się na zakup gotowego domu jednorodzinnego otrzymujesz finalny produkt, którego procesem produkcji nie musisz się martwić – wszystko jest przecież zrobione! Nie musisz się martwić poszukiwaniem działki pod budowę, pisaniem wniosku o pozwolenie na budowę, zatrudnianiem architekta, wynajmowaniem firmy budowlanej, doglądaniem czy robotnicy stawiają pokoje zgodnie z planem, w pracach mogą się pojawić opóźnienia, trzeba czekać, męczyć się, słowem – same nerwy. Zaoszczędzisz sobie siwych włosów z powodu wymienionych wyżej problemów, wybierając dla siebie i najbliższych gotowy dom jednorodzinny.

 

Brak dodatkowych, niespodziewanych kosztów

Umawiając się z firmą, która oferuje sprzedaż gotowego domu, umawiasz się z nią na konkretną kwotę, za jaką otrzymasz swoje wymarzone „cztery kąty”. Wszystko jest jasno i wyraźnie zapisane w umowie. Tymczasem, jeśli podejmiesz decyzję o budowie domu od podstaw, nigdy nie masz pewności, że strumień potrzebnych wydatków już się skończył – tu trzeba coś dokupić, tam poprawić, zmienić ekipę budowlaną, i tak dalej.

 

Jeśli znajdziesz usterkę, zostanie naprawiona

Gotowy dom jednorodzinny podlega takim samym zasadom jak każdy inny produkt, jaki nabywasz w sklepie, co oznacza, że zakupiony dom objęty jest gwarancją. Kiedy po wprowadzeniu się do nowego mieszkania, natrafisz na szkodę, która nie powstała z twojej winy, możesz ten fakt zgłosić i wada zostanie usunięta w ramach gwarancji. Zauważ, że podobnej korzyści nie otrzymujesz w przypadku, gdy samodzielnie budujesz dom, ponieważ wtedy za naprawienie wszystkich szkód odpowiadasz ty sam.