Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas remontu?

 

Nadszedł dzień, kiedy decydujesz się wyremontować swoje mieszkanie. Kupujesz pędzle, wałki, farby, okulary ochronne, ale zanim przystąpisz do pracy, musisz zrobić jeszcze jedną rzecz – zabezpieczyć swoje mieszkanie, żeby w trakcie remontu nic się nie uszkodziło. Pewnie słyszałeś o historiach ludzi, którzy zachlapali farbą ekran telewizora albo powierzchnię mebli. W tym artykule dowiesz się, co zrobić, aby nie podzielić ich losu.

 

Drobiazgi do pudełka

 

Kiedy zaczniesz przesuwać meble po pokoju, by pomalować za nimi ścianę, to ostatnie czego chcesz, to pamiątek i pocztówek z wakacji, które pospadają z półek. Wszystko, co będzie przeszkadzało w remoncie – figurki, książki, zegarki, zabawki, naczynia – schowaj do kartonowego pudełka i wynieś na strych, do piwnicy albo do życzliwych sąsiadów. Kartonowe pudełko znajdziesz w każdym markecie, wystarczy jak miło poprosisz o nie pracownika sklepu.

 

Meble pod folią

 

Cenne przedmioty, takie jak konsola, wentylator, telewizor, oraz meble należy zabezpieczyć przed pobrudzeniem czy uszkodzeniem. A o usterkę bardzo łatwo – farba pryska, tynk się sypie, wiertarka ciągle jest w działaniu, młotek lata w powietrzu. Zminimalizujesz ryzyko uszkodzeń, jeśli przykryjesz wyposażenie mieszkania za pomocą folii malarskiej. Są różne jej rodzaje i funkcje – możesz znaleźć taką folię, która jest specjalnie zaprojektowana do ochrony okien, drzwi, dywanu, ale zwykła, budżetowa folia również się sprawdzi w zadaniu.

 

Dodatkowym zabezpieczeniem będą przekładki tekturowe. Z przekładką na pewno zetknąłeś się podczas zakupów w supermarkecie, kiedy wybierałeś produkt, który nie był wyłożony na półki, ale znajdował się na palecie. Przekładka tekturowa pełniła wtedy funkcję improwizowanej półki, w sposób estetyczny odgradzając poziomy z towarem. Przekładka znajduje zastosowanie nie tylko w trakcie organizowania artykułów w sklepie, ale również podczas remontu mieszkania. Tektura jest tanim materiałem, który kupisz w dużych ilościach bez konieczności nadszarpnięcia budżetu. Chociaż jest niedroga, doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie dla Twojej komody, stołu, parkietu. Jeśli powierzchnia mebla ma specyficzny kształt, tekturę możesz szybko naciąć nożyczkami zależnie od potrzeby.

 

Taśma malarska

 

Taśmą malarską okleisz tak problematyczne miejsca, jak framugi przy oknach, listwy podłogowe oraz gniazdka elektryczne. Czeka Cię trochę pracy przy dopasowywaniu i docinaniu taśmy do upragnionego kształtu, ale w trakcie remontu mieszkania diabeł tkwi w szczegółach!