Oczyszczacze powietrza Samsung - porównanie modeli

Zdecydowałeś się na zakup oczyszczacza powietrza i zastanawiasz się, jaki wybrać? Dowiedz się, dlaczego warto wziąć pod uwagę urządzenia marki Samsung – poznaj popularne modele tego producenta oraz ich największe zalety.

 

Samsung to marka znana na całym świecie, która słynie ze świetnej jakości produktów oraz wzorowego podejścia do klienta. Oczyszczacze powietrza z jej logo to bardzo wydajne i nowoczesne urządzenia. Słyną przede wszystkim z rewolucyjnej aplikacji mobilnej SmartThings. W odróżnieniu od innych tego typu aplikacji ta autorstwa marki Samsung oferuje możliwość wydawania komend głosowych. Co więcej, producent zadbał o doskonały system filtracji oraz niskie zużycie energii. Sporą zaletą są tutaj także czujniki stężenia pyłów PM1.0, PM2.5 oraz PM10. Czytaj dalej, a dowiesz się jaki oczyszczacz powietrza Samsung będzie dla ciebie najlepszy!

 

Samsung AX90R7080WD – duża moc i cicha praca

Samsung AX90R7080WD to najwydajniejszy oczyszczacz powietrza koreańskiego potentata. Urządzenie zalecane jest dla powierzchni do 90 m2. Pomimo swojego wysokiego poziomu CADR (701 m3/h) nie jest ono głośne – swoją pracę rozpoczyna już od 21 dB. Możemy więc umieścić urządzenie w sypialni, pokoju dziecka czy gabinecie lekarskim. Dodatkowo produkt nie zużywa dużo energii (max. 90 W).

 

Poza 3-stopniową filtracją na szczególną uwagę zasługuje tutaj aż 3 kierunkowy przepływ powietrza oraz silniki bezszczotkowe Samsung Digital Inverter. Dzięki tym funkcjom możemy mieć pewność, że czyste powietrza jest rozprowadzone równomiernie po całej powierzchni.

 

Producent zadbał również o spory zakres czujników i wskaźników, dzięki którym urządzenie m.in. informuje nas o dobiegającej końca żywotności filtra czy wzmożonym stężeniu pyłów. Ponadto autorska aplikacja umożliwia uruchamianie oraz wyłączanie funkcji dodatkowych, ustalenie harmonogramu, czy uzyskanie informacji o jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.

 

Samsung AX60R5080WD – doskonałe parametry

Samsung AX60R5080WD to model stworzony z myślą o pomieszczeniach do 60 m2. Jego poziom CADR osiąga 467 m3/h, a niski poziom głośności (od 21 dB) zapewnia komfortowe warunki zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Mimo swojej wydajności model ten nie zużywa dużo prądu, a do efektywnej eliminacji zanieczyszczeń potrzebuje zaledwie 60 W.

 

Urządzenie nie należy do najlżejszych, ale nie stanowi to problemu, ponieważ producent wyposażył je w kółka jezdne, dzięki którym z łatwością możemy przemieszczać oczyszczacz między pokojami.

 

Standardem jest tutaj także 3-stopniowa filtracja, która gwarantuje środowisko pozbawione wszelkich szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń – w tym alergenów. Do dyspozycji mamy również możliwość sterowania z poziomu aplikacji mobilnej SmartThings. Sporą zaletą jest także tryb oszczędzania energii – jeżeli poziom zanieczyszczeń spadnie, to urządzenie zmniejszy obroty i na odwrót. Dla rodziców udogodnieniem będzie również blokada rodzicielska, która zapewnia bezpieczeństwo pociechy i urządzenia.

 

Samsung AX47R9080SS – wyjątkowy design i wydajna praca

Samsung AX47R9080SS to model zdecydowanie wyróżniający się na tle innych urządzeń nie tylko tej marki, ale i konkurencji na rynku. Często występuje pod nazwą Samsung Cube, co zawdzięcza swojej budowie o kształcie sześcianu. Co ważne, design ten został nagrodzony na m.in. IF DESIGN AWARD 2019. 

 

Jest to oczyszczacz, który dzięki wysokiemu poziomowi CADR (336 m3/h) doskonale oczyści pomieszczenia do 47 m2. Jego głośność to maksymalnie 50 dB, a pobór prądu nie przekracza 35 W. To jednak nie wszystko! Samsung Cube to także spora ilość dodatkowych funkcjonalności, które ułatwiają jego użytkowanie. Do dyspozycji mamy m.in. tryb nocny, programator czasowy, sterowanie dotykowe oraz uchwyt do przenoszenia. Ponadto, nowością jest tutaj technologia Wind-Free, która delikatnie rozprowadza powietrze po całej powierzchni bez silnych podmuchów. Warto również wspomnieć o silniku bezszczotkowym Samsung Digital Inverter, aplikacji SmartThings oraz standardowej 3-stopniowej filtracji.

 

Jeżeli jesteś alergikiem, to jest to oczyszczacz także dla ciebie. Produkt ten został wyróżniony certyfikatem Allergy UK, który zaświadcza o jego skuteczności w tej dziedzinie.

 

Samsung AX40R3030WM – funkcjonalny i skuteczny

Samsung AX40R3030WM to model zalecany do powierzchni do 40 m2, który może pochwalić się sporą wydajnością (CADR 311 m3/h) oraz cichą pracą, która maksymalnie osiąga 48 dB. Dodatkowo według deklaracji producenta pobór energii to w tym przypadku maksymalnie 40 W. Nie musimy więc obawiać się, że nasze rachunki za prąd znacznie wzrosną. Co ważne, jest to model, który nie zajmuje dużo miejsca i świetnie wpasowuje się do każdego pomieszczenia.

 

Poza 3-stopniową filtracją szczególnie istotnym elementem są także 3 prędkości wentylatora, które dostosowywane są w zależności od poziomu zanieczyszczenia powietrza. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w tryb nocny oraz wiele dodatkowych funkcjonalności, które umożliwiają jego niemal samodzielną pracę.

 

Samsung AX34R3020WW – niskie zużycie prądu

Samsung AX34R3020WW to najmniej wydajny oczyszczacz powietrza tej marki. Jego poziom CADR równy jest 264 m3/h, co pozwala na obsłużenie powierzchni do 34 m2. Co ważne, maksymalne zużycie prądu to zaledwie 30 W, a głośność pracy rozpoczyna się już od 20 dB.  Ponadto, został wyposażony w 2 wskaźniki: zanieczyszczenia powietrza oraz wymiany filtra. Zawiera także czujnik pyłów PM10 oraz niepożądanych zapachów.

 

Ważne jest również intuicyjne sterowanie dzięki czytelnemu panelowi dotykowemu. Nie musisz jednak obawiać się, że twoja pociecha zmieni ustawienia, ponieważ został on wyposażony w odpowiednią blokadę.

 

Który oczyszczacz powietrza wybrać?

Wszystkie produkty marki Samsung to bardzo efektywne urządzenia, które stale są wyróżniane wieloma nagrodami oraz certyfikatami. Wybór może więc przysporzyć pewnych trudności. Według naszego zestawienia najlepiej prezentuje się model Samsung AX90R7080WD. Jest on nie tylko najwydajniejszym urządzeniem tego producenta, ale i jednym z najbardziej atrakcyjnych i uniwersalnych.

 

Nieco mniejszym poziomem CADR cechuje się Samsung AX60R5080WD. Mimo tego nadal jest bardzo wydajny i doskonale oczyści twoje pomieszczenie z zanieczyszczeń. Co ważne, wyróżnia się trybem oszczędzania energii. Zatem jeżeli szukasz naprawdę energooszczędnego urządzenia, to będzie to najlepsze rozwiązanie.

 

Jeżeli z kolei zależy Ci na tym, aby oczyszczacz z łatwością radził sobie z alergenami, to świetnie spisze się model Samsung AX47R9080SS. Jako jeden z niewielu został wyróżniony za skuteczność właśnie w tej dziedzinie. Dodatkowo jest on również bardzo nietypowym urządzeniem, jeżeli chodzi o wygląd. Jeśli jesteś zwolennikiem nowoczesnym rozwiązań to jest to coś dla ciebie.

Nie chcesz, aby oczyszczacz zajmował dużo miejsca? Boisz się, że zaburzy aranżację wnętrza? Wybierz Samsung AX40R3030WM. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i minimalistycznemu designowi doskonale wpasuje się do każdego pomieszczenia.

 

Dla najmniejszych pomieszczeń zalecamy model AX34R3020WW. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze i zapewnia cichą pracę. Umieść go w sypialni lub pomieszczeniu, w którym pracujesz i ciesz się czystym oraz rześkim powietrzem.